rotimage

Premiéra Universal Underground v Sono Music clubu

15 listopadu, 2023
Featured Image

Přijměte pozvání a prožijte v pátek 23. února 2024 premiéru hudebně - výtvarného projektu UNIVERSAL UNDERGROUND. Zcela velvetovský večer nabídne popartovou výstavu, odbornou přednášku o Andym Warholovi a především koncertní filharmonické zpracování celkem 16 skladeb z dílny THE VELVET UNDERGROUND v provedení symfonického m orchestru, elektrické kytary, kláves a čtyř hlasů.

Repertoár UU je sestaven ze dvou ryze "velvetovských" alb. A to z banánovské jedničky THE VELVET UNDERGROUND & NICO (1967), z trojky THE VELVET UNDERGROUND (1969) a třetina setupu je vybrána z výjimečného a také posledního společného alba autorské dvojice LOU REED & JOHN CALE: SONGS FOR DRELLA (1990), které oba hudebníci složili jako osobní poctu a vyznání památce Andyho Warhola.

Artový projekt UNIVERSAL UNDERGROUND vznikl v roce 2022 a jeho hlavními představiteli jsou hudebníci Jitka Charvátová – zpěv (Fiction, Skyline, Oceán, Mia Bohemia), Tomáš Hradil – kytary, zpěv, (Los Perdidos, Chorchestr, I vši) a Petr Kučera – klávesy (Oceán, Shalom, Bratři Karamazovi). Autorem orchestrace je hudební skladatel Michal Nejtek, kurátorem výstavy Miroslav Houška (popartshop.cz) a přednášku uvede fotograf a odborník na Warhola Rudo Prekop.

Projekt je připraven k realizaci s českými i evropskými hudebními tělesy v několika variacích: filharmonie / smyčcový kvartet / rockový band / trio.
Filharmonickou premiéru doprovodí brněnský orchestr Virtuosi Brunenses s dirigentem Karlem Mitášem a speciálními hosty večera budou hudebníci Eva Turnová a Tomáš Vtípil.

Milujeme Velvety!

www.universalunderground.cz

© MMXXIII S EVENTY S.R.O.